Tävling

Denna sida uppdateras löpande med tävlingsresultat från utställningar osv.

Competition
This page is updated continuously with results from, for example, dog shows etc.

Utställningsresultat för Nillaz Butterflyz Zivas

2019-05-10
Internationell utställning i Roskilde (Danmark)
Domare: Karin Sjöholm Östlund
Bedste valp, BIR, SL
---------------------------------------------------------------------------

Utställningsresultat för SE JV-19 Bohusklippans Saphira Brilliant

2019-06-28

Papillon Ringens Nationella Utställning Borås

Domare: Peter Van Baaren-Grob, Holland

Junior klass Excellent, 1 CK ,Junior BIS 1

BTKL 1:a CERT, BIM, BIS 2

Hon ställde också upp i bästa siluett den vann hon också.

Domare: Britt-Marie Hansson

------------------------------------------------------------------------------
2019-06-23
Internationell utställning Vejen DKK
Domare: Charlotte Höier
Juniorklass Excellent 1 CK , Junior Cert
Btkl 1:a , Cert, BIM 
CRUFTS KVALIFICERAD 2020
---------------------------------------------------
2019-05-19
Hässleholm Nordic Dog Show
Domare: Lena Persson
Excellent, CK, 1 Plats, BIR junior
BTKL: 2 R-CERT
--------------------------------------------------------
2019-05-18 
Hässleholm Nordic Dog Show SKK
Domare: Granaas Hansen Kari
Juniorklass Excellent 2 CK BTKL 3, R-CERT
-----------------------------------------------------------
2019-05-10
Nordisk utställning i Roskilde (Danmark)
Domare: Karin Sjöholm Östlund
Excellent, 2 plats, CK, Reserv Junior  CERT
------------------------------------------------------------
2019-04-21     
SE JV-19
Svensk Vinnare utställning i Sundsvall
Domare: Elisabeth Spillman
Svensk Junior Vinnare 2019!
------------------------------------------------------------
2019-03-31

Malmö
Domare: Manja Bruse
Junior klass: Excellent, 1 placering, CK
------------------------------------------------------------
2019-01-26
Haverslev (Danmark)
Domare: 
Vinnare av valpklass 6-9 mån
------------------------------------------------------------

Dog show's results for Nillaz Butterflyz Zivas

2019-05-19
Hässleholm Nordic Dog Show
Judge: Lena Persson
BOB puppy

---------------------------------------------------------------------------

2019-05-18
Hässleholm Nordic Dog Show
Judge: Kari Granaas Hansen, Norway
BOB puppy

---------------------------------------------------------------------------

2019-05-10
International dog show in Roskilde (Denmark)
Judge: Karin Sjöholm Östlund
Best puppy, BOB, SL
---------------------------------------------------------------------------

Dog show's results for  SE JV-19 Bohusklippans Saphira Brilliant

2019-06-28

Papillon Ringens Nationella Utställning Borås

Domare: Peter Van Baaren-Grob Holland

Junior klass Excellent, 1 CK, Junior BIS 1

BTKL: 1:a CAC , BOS, BIS 2

SHE WIN ALSO BEST SILHOUETTE

JUDGE: BRITT-MARIE HANSSON

---------------------------------------------------------------------------------

2019-06-23

Internationell dog show Vejen DKK

Judge: Charlotte Höier

Juniorclas Excellent, 1 CK, Junior CAC, 

Best bitch 1 CAC, BOS

CRUFTS QUALIFED 2020 

------------------------------------------------------------------------------------------

2019-05-19
Hässleholm Nordic Dog Show
Judge: Lena Persson
Excellent, CK, 1 place, BOB Junior Winner, Best bitch 2 place Reserve CAC

---------------------------------------------------------------------------

2019-05-18
Hässleholm Nordic Dog Show
Judge: Kari Granaas Hansen, Norway
Excellent, CK, 2 place,  Best bitch 3 place  , R-CAC

---------------------------------------------------------------------------

2019-05-10
Nordic dog show in Roskilde (Denmark)
Judge: Karin Sjöholm Östlund
Excellent, 2 place, CK, Reserve Junior-CAC
---------------------------------------------------------------------------
2019-04-21

Swedish Winner dog show in Sundsvall
Judge: Elisabeth Spillman
Swedish Junior Winner 2019!
------------------------------------------------------------
2019-03-31
Malmö
Judge: Manja Bruse
Excellent, 1 place, CK  
------------------------------------------------------------
2019-01-26
Aalborg (Denmark)
Judge: 
Winner of puppyclass for 6-9 month
------------------------------------------------------------

Utställningsresultat för Nillaz Butterflyz Zummer in Russia

2019-05-11
Sankt Petersburg (Ryssland)
Domare: Natalia Tixonova
Handler: Kennel Polar Wings
2 klasser med: BIR (x2), CH. RKF (x2) och BIG-1!
------------------------------------------------------------
2019-04-20

Ryssland
Domare: Okänt
Handler: Kennel Polar Wings
1 placering, Bäst i Ras & 2 certifikat!
------------------------------------------------------------
2018-11-24
Aalborg (Danmark)
Domare: Kim Bay och Inga Bonetz
Dansk Junior Champion och Dansk Klubb Junior Champion
------------------------------------------------------------

2018-11-04
Herning (Danmark)
Domare:  Kitty Schoug
Dansk Junior Vinnare 2018
------------------------------------------------------------
2018-06-16/17
Vejen (Danmark)
Domare: Birgit Seloy / Per Svarstad
Beste Valp, 1 placering, SL både lördagen och söndagen
------------------------------------------------------------
2018-05-26/27
Århus (Danmark)
Domare: Hans Almgren
Beste Valp, 1 placering, SL
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13
Roskilde (Danmark)
Domare:
2 placering / 2 placering / 1 placering
------------------------------------------------------------
2018-05-10
Degeberga
Domare: Lotta Bergström
1 placering med HP & BIM
------------------------------------------------------------
2018-05-05
Moheda SDHK
Domare: Åsa Fröding
1 placering, hederspris, BIR Valp 
------------------------------------------------------------
2018-04-21
Aaverslev Fyn (Danmark)
Domare: Lena Persson
Russia's första utställning, valpklass 6-9 månader med resultatet
1 placering, & Bästa valp!

Dog show's results for Nillaz Butterflyz Zummer in Russia

2019-05-11
Sankt Petersburg (Russia)
Judge: Natalia Tixonova
Handler: Kennel Polar Wings
2 classes with:  BOB (x2), CH. RKF (x2) and BIG-1!
------------------------------------------------------------
2019-04-20

Dog show in Russia
Judge: Unknown
Handler: Kennel Polar Wings
1 place, Best of Breed & 2 certificates!
------------------------------------------------------------
2018-11-24
Aalborg (Denmark)
Judge: Kim Bay and Inga Bonetz
Danish Junior Champion and Danish Club Junior Champion
------------------------------------------------------------

2018-11-04
Herning (Denmark)
Judge: Kitty Schoug
Danish Junior Winner 2018
------------------------------------------------------------ 

2018-06-16/17
Vejen (Denmark)
Judge: Birgit Seloy / Per Svarstad
Best Puppy, 1 place, SL both on Saturday and Sunday
------------------------------------------------------------
2018-05-26/27
Århus (Denmark)
Judge: Hans Almgren
Best Puppy, 1 place, SL
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13
Roskilde (Denmark)
Judge:
2 place / 2 place/ 1 place
------------------------------------------------------------
2018-05-10
Degeberga
Judge: Lotta Bergström
1 place with HP & BOO
------------------------------------------------------------
2018-05-05
Moheda SDHK
Judge: Åsa Fröding
1 place, honorprice, BOB Puppy
------------------------------------------------------------
2018-04-21
Aaverslev Fyn (Denmark)
Judge: Lena Persson
Russia's first dogshow, puppyclass 6-9 month with the result
1 place & Best puppy!

Utställningsresultat för Ami De La Reine Ballerine

2019-05-19
Hässleholm Nordic Dog Show
Domare: Lena Persson
Excellent, 2 placering och CK

---------------------------------------------------------------------------

2019-05-18
Hässleholm Nordic Dog Show
Domare: Kari Granaas Hansen, Norge
Excellent, 3 placering

---------------------------------------------------------------------------
2018-08-19

Bornholm Int Dog show 
Domare: Birte Scheel, DK
Junior classes 2:a excellent CK
In KKL 4 bestbitch
-----------------------------------------------------------------
2018-08-18
Bornholm IDS in Rønne,DK
Domare: Markku Kipinnå, FIN
Junior class 
Win her class with excellent CK junior CAC
Best Bitch 2 CAC
----------------------------------------------------------------
2018-05-26/27
Århus (Danmark)
Domare: Hans Almgren
3 placering, Excellent
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13
Roskilde (Danmark)
Domare:
Excellent, 2 placering / Excellent, 2 placering / Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------
2018-05-10
Degeberga
Domare: Lotta Bergström
Handler: Jan Andersen
3 placering med HP, oplacerad i KKL
------------------------------------------------------------

Dog show's results for Ami De La Reine Ballerina

2019-05-19
Hässleholm Nordic Dog Show
Judge: Lena Persson
Excellent, 2 place and CK

---------------------------------------------------------------------------

2019-05-18
Hässleholm Nordic Dog Show
Judge: Kari Granaas Hansen, Norway
Excellent, 3 place

---------------------------------------------------------------------------

2018-08-19
Bornholm Int Dog show 
Domare Birte Scheel, DK
Junior classes 2:a excellent CK
In KKL 4 bestbitch
------------------------------------------------------------
2018-08-18
Bornholm IDS in Rønne,DK
Judge: Markku Kipinnå, FIN
Junior class
Win her class with excellent CK junior CAC
Best Bitch 2 CAC
----------------------------------------------------------------
2018-05-26/27
Århus (Denmark)
Judge: Hans Almgren
3 place, Excellent
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13

Roskilde (Denmark)
Judge:
Excellent, 2 place / Excellent, 2 place / Excellent, 3 place
------------------------------------------------------------
2018-05-10
Degeberga
Judge: Lotta Bergström
Handler: Jan Andersen
3 place with HP, unplaced in competition class
------------------------------------------------------------

Utställningsresultat för Knasen’s Loviza

2018-11-24
Aalborg (Danmark)
Domare: Kim Bay
Dansk Champion

------------------------------------------------------------
2018-06-16/17
 
Vejen (Danmark)
Domare: Birgit Seloy / Per Svarstad
1 placering, BIR, Excellent, CK, Cert, CACIB / 1 placering, BIR, Cert, CACIB & Cruft kvalificerad!
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13
Roskilde (Danmark)
Domare:
Excellent, 1 placering, CK / Excellent, 1 placering, CK, R-cert, CACIB, 4 placering i KKL / Excellent, 1 placering, CK, R-cert, 4 placering i KKL
------------------------------------------------------------
2018-05-10
Degeberga
Domare: Lotta Bergström
1 placering med HP & BIM, 4 placering i KKL
------------------------------------------------------------
2018-05-05
Moheda SDHK
Domare: Alexander Petrovic (SRB)
1 placering, excellent, CK, reserv cert & 2 placering i Bästa tik 
------------------------------------------------------------
2018-03-31
Malmömässan
Domare: Svein Björnes
1 placering, excellent & CK  i junior klass, en 1a i bedömning men oplacerad i konkurrensklass.
------------------------------------------------------------

2018-03-24
Vetterslev (Danmark)
Domare: Claire Ann Ahern (Irland)
1 placering och 2 CERT i junior klass, 3 placering och 1 CERT i konkurrens klass. 
Tack till uppfödaren Gabriella Lindblad och det glädjer mig mycket att min Cqabeymz Christian Olsson "Zigge" är Loviza's pappa!
------------------------------------------------------------

2018-03-10+11
Julena Gora (Polen)
Domare: Tomas Kucera (10/3) & Anna Dzidt (11/3)
Resultat 10/3:Excellent, 1 placering, guldmedalj & junior CERT 
Resultat 11/3: Excellent, 1 placering, guldmedalj & juniorwinner

------------------------------------------------------------
2018-02-10
Fredricia (Danmark)
Domare: Okänt
Excellent, 1 placering, CK, juniorcert & Vinnare i juniorklassen
3 placering & reserv cert i konkurrentklass.
------------------------------------------------------------
2018-01-27
Vetterslev (Danmark)
Domare:  Aleksandar Petrovic
CK, reserv cert & 2 placering i juniorklass.
Resev cert & 3 placering i bästa tikklass.
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Göteborg
Domare: Okänt
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Göteborg
Domare: Okänt
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------
2017-12-16
Sverige vinnare utställning, Stockholm
Domare: Inga Bonnez (Dansk)
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------

2017-11-25
Harslev (Danmark)
Domare: Viera Vitkova
Excellent, 1 placering, CK, Junior certifikat, Certifikat, BIM
------------------------------------------------------------

2017-11-12
Flyinge
Domare: Okänd
1 placering, BIR
------------------------------------------------------------

2017-09-10
Tågarp
Domare: Martin Johansson
Excellent, 1 placering, CK, Certifikat, BIR, BIG
------------------------------------------------------------

2017-09-02
Öland
Domare: Elisabeth Spillman
Excellent, 1 placering
------------------------------------------------------------

2017-06-17
Höganäs
Domare: Sunde Maud
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------

2017-09-23
Ballerup (Danmark)
Domare: Zake Ligita
Excellent, CK, BIR, Köpenhamn Junior Vinnare!
------------------------------------------------------------

2017-04-30
Roskilde (Danmark)
Domare: Okänt
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------

2017-08-13
Askersund
Domare: Jonathan Anderson
Excellent, 1 placering
------------------------------------------------------------

2017-08-12
Ronneby
Domare: Bengt Åke Bogren
Excellent, 1 placering, CK, även 4 placering i bästa tikklass
------------------------------------------------------------

2017-07-03
Tvååker
Domare: Johnny Andersson
3 placering
------------------------------------------------------------

2017-07-07
Tvååker
Domare: Maja Korosec
1 placering, BIM valp
------------------------------------------------------------

2017-08-06
Visby
Domare: Natasa Dadidovic
Excellent, 1 placering, CK, Reserv Certifikat
------------------------------------------------------------

2017-08-05
Visby
Domare: Henrik Johansson
Excellent, 1 placering, CK, Certifikat
------------------------------------------------------------

2017-05-12
Hässleholm
Domare: Maria Lönnhammar
1 placering, BIR valp
------------------------------------------------------------

2017-05-06
Bjuv
Domare: Linda Friberg
1 placering, BIR valp
------------------------------------------------------------

2017-02-25
Hässleholm
Domare: Okänt
1 placering, BIM valp


Dog show's results for Knasen’s Loviza

2018-11-24
Aalborg (Denmark)
Judge: Kim Bay
Danish Champion

------------------------------------------------------------

2018-06-16/17
Vejen (Denmark)
Judge: Birgit Seloy / Per Svarstad
1 place, BOB, Excellent, CK, CAC, CACIB / 1 place, BOS, CAC, CACIB & Cruft qualified!
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13
Roskilde (Denmark)
Judge:
Excellent, 1 place, CK / Excellent, 1 place, CK, R-cert, CACIB, 4 place in competition class / Excellent, 1 place, CK, R-cert, 4 place in competition class
------------------------------------------------------------
2018-05-10
Degeberga
Judge: Lotta Bergström
1 place with HP & BOO, 4 place in competition class
------------------------------------------------------------
2018-05-05
Moheda SDHK
Judge: Alexander Petrovic (SRB)
1 place, excellent, CK, reserv cert & 2 place in Best Bitch 
------------------------------------------------------------
2018-03-31
Malmömässan
Judge: Svein Björnes
1 place, excellent & CK in junior class, a 1 for judgement but unplaced in competition class.
------------------------------------------------------------
2018-03-24
Vetterslev (Denmark)
Judge: Claire Ann Ahern (Ireland)
1 place and 2 CERT in junior class, 3 place and 1 CERT in competition class.
Thanks to the breeder Gabriella Lindblad and I'm so happy that my Cqabeymz Christian Olsson "Zigge" is Loviza's father!
------------------------------------------------------------

2018-03-10+11
Julena Gora (Poland)
Judge: Tomas Kucera (10/3) & Anna Dzidt (11/3)
Results the 10/3: Excellent, 1 place, a golden medallion & junior CERT
Results the 11/3: Excellent, 1 place, a golden medallion & juniorwinner 

------------------------------------------------------------

2018-02-10
Fredricia (Denmark)
Judge: Unknown
Excellent, 1 place, CK, junior cert & winner in juniorclass.
3 place & reserv cert in competitor class.
------------------------------------------------------------
2018-01-27
Vetterslev (Denmark)
Judge: Aleksandar Petrovic
CK, reserv cert & 2 place in juniorclass.
Resev cert & 3 place in best of females. 
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Göteborg
Judge: Unknown
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-06

MyDog, Gothenburg
Judge: Unknown
Excellent, 2 place

------------------------------------------------------------

2017-12-16
Swedish winner dog show, Stockholm
Judge: Inga Bonnez (Danish)
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------

2017-11-25
Harslev (Denmark)
Judge: Viera Vitkova
Excellent, 1 place, CK, Junior certifikat, Certifikat, BOO
------------------------------------------------------------

2017-11-12
Flyinge
Judge:  Unknown
1 place, BOB
------------------------------------------------------------

2017-09-10
Tågarp
Judge: Martin Johansson
Excellent, 1 place, CK, Certifikat, BOB, BOG
------------------------------------------------------------

2017-09-02
Öland
Judge : Elisabeth Spillman
Excellent, 1 place
------------------------------------------------------------

2017-06-17
Höganäs
Judge : Sunde Maud
Excellent, 3 place
------------------------------------------------------------

2017-09-23
Ballerup (Denmark)
Judge : Zake Ligita
Excellent, CK, BOB, Copenhagen Junior Winner!
------------------------------------------------------------

2017-04-30
Roskilde (Denmark)
Judge : Unknown
Excellent, 2 place
------------------------------------------------------------

2017-08-13
Askersund
Judge : Jonathan Anderson
Excellent, 1 place
------------------------------------------------------------

2017-08-12
Ronneby
Judge : Bengt Åke Bogren
Excellent, 1 place, CK,  4 place in best of female
------------------------------------------------------------

2017-07-03
Tvååker
Judge : Johnny Andersson
3 place
------------------------------------------------------------

2017-07-07
Tvååker
Judge : Maja Korosec
1 place, BOO puppy
------------------------------------------------------------

2017-08-06
Visby
Judge : Natasa Dadidovic
Excellent, 1 place, CK, Reserv Certifikat
------------------------------------------------------------

2017-08-05
Visby
Judge : Henrik Johansson
Excellent, 1 place, CK, Certifikat
------------------------------------------------------------

2017-05-12
Hässleholm
Judge : Maria Lönnhammar
1 place, BOB puppy
------------------------------------------------------------

2017-05-06
Bjuv
Judge : Linda Friberg
1 place, BOB puppy
------------------------------------------------------------

2017-02-25
Hässleholm
Judge : Unknown
1 place, BOO puppy


Utställningsresultat för Destiny Height’s Zailor 

2018-06-16/17
Vejen (Danmark)
Domare: Birgit Seloy / Per Svarstad
1 placering, Excellent, CK, 4 placering i konkurrensklass, R-CACIB / 1 placering, Excellent, CK, oplacerad i konkurrensklass

------------------------------------------------------------

2018-05-26/27
Århus (Danmark)
Domare: Hans Almgren
1 placering, Excellent, CK, 4 placering i konkurrensklass
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13
Roskilde (Danmark)
Domare:
Very good / Excellent, 1 placering / 2 placering, CK, oplacerad i KKL
------------------------------------------------------------
2018-05-10
Degeberga
Domare: Lotta Bergström
Handler: Jan Andersen
2 placering med HP, 2 placering i KKL
------------------------------------------------------------
2018-05-05
Moheda SDHK
Domare:Alexandor Petrovic (SRB) / Åsa Fröding
1 placering, excellent, CK, cert, BIR / BIS 2 unghund
------------------------------------------------------------
2018-03-31
Malmömässan
Domare: Svein Björnes
Excellent & 4 placering
------------------------------------------------------------
2018-03-24
Vetterslev (Danmark)
Domare: Claire Ann Ahern (Irland)
1 placering och 2 junior CERT
Tack till uppfödaren Lala Wallin Cederlund!
------------------------------------------------------------
2018-03-10+11
Julena Gora (Polen)
Domare: Tomas Kucera (10/3) & Anna Dzidt (11/3)
Resultat 10/3 Excellent, 1 placering, guldmedalj, juniorvinnare & BIS2
Resultat 11/3 Excellent, 1 placering, guldmedalj, juniorvinnare & junior CERT

------------------------------------------------------------

2018-02-10
Fredricia (Danmark)
Domare: Okänt
Excellent, CK & 2 placering i juniorklass.
Oplacerad i konkurrensklass.
------------------------------------------------------------
2018-01-27
Vetterslev (Danmark)
Domare: Aleksandar Petrovic
1 placering, BIR junior. CK, junior cert, BHK cert & Junior cert från papillon och phalene klubben!
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Göteborg
Domare: Okänt
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Göteborg
Domare: Okänt
Very good
------------------------------------------------------------
2017-12-16
Sverige vinnare utställning, Stockholm
Domare: Inga Bonnez (Dansk)
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------

2017-11-25
Harslev (Danmark)
Domare: Viera Vitkova
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------

2017-11-12
Flyinge
Domare: Okänt
1 placering, BIM
------------------------------------------------------------

2017-08-27
Örkelljunga
Domare: Okänt
1 placering, BIM

Dog show's results for Destiny Height’s Zailor

2018-06-16/17
Vejen (Denmark)
Judge: Birgit Seloy / Per Svarstad
1 place, Excellent, CK, 4 place in competitionclass, R-CACIB / 1 place, Excellent, CK, unplaced in competitionclass

------------------------------------------------------------

2018-05-26/27
Århus (Denmark)
Judge: Hans Almgren
1 place, Excellent, CK, 4 place in competitionclass
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13
Roskilde (Denmark)
Judge:
Very good / Excellent, 1 place / 2 place, CK, unplaced in competition class
------------------------------------------------------------
2018-05-10
Degeberga
Judge: Lotta Bergström
Handler: Jan Andersen
2 place with HP, 2 place in competition class
------------------------------------------------------------
2018-05-05
Moheda SDHK
Judge: Alexandor Petrovic (SRB) / Åsa Fröding
1 place, excellent, CK, cert, BOB / BIS 2 youngster
------------------------------------------------------------
2018-03-31
Malmömässan
Judge: Svein Björnes
Excellent & 4 place
------------------------------------------------------------
2018-03-24
Vetterslev (Denmark)
Judge: Claire Ann Ahern (Ireland)
1 place and 2 junior CERT
Thanks to the breeder Lala Wallin Cederlund!
------------------------------------------------------------
2018-03-10+11
Julena Gora (Poland)
Judge: Tomas Kucera (10/3) & Anna Dzidt (11/3)
Results the10/3 Excellent, 1 place, a golden medallion, juniorwinner & BIS2
Results the 11/3 Excellent, 1 place, a golden medallion, juniorwinner & junior CERT

------------------------------------------------------------

2018-02-10
Fredricia (Denmark)
Judge: Unknown
Excellent, CK & 2 place in juniorclass.
Unplaced in competitor class.
------------------------------------------------------------
2018-01-27
Vetterslev (Denmark)
Judge: Aleksandar Petrovic
1 place, BOB junior. CK, junior cert, BHK cert & Junior cert from papillon och phalene club!
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Gothenburg
Judge: Unknown
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Gothenburg
Judge: Unknown
Very good
------------------------------------------------------------
2017-12-16
Swedish winner dog show, Stockholm
Judge: Inga Bonnez (Danish)
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------

2017-11-25
Harslev (Denmark)
Judge: Viera Vitkova
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------

2017-11-12
Flyinge
Judge: Unknown
1 place, BOO
------------------------------------------------------------

2017-08-27
Örkelljunga
Judge: Unknown
1 place, BOO

Utställningsresultat för Nillaz Butterflyz Zilke 

2018-02-24
Hässleholm
Domare:  Aleksandar Petrovic
2 placering
------------------------------------------------------------

2017-08-27
Örkelljunga
Domare: Okänt
1 placering, BIR valp, BIG 2

Dog show's results for Nillaz Butterflyz Zilke

2018-02-24
Hässleholm
Judge: Aleksandar Petrovic
2 place

------------------------------------------------------------

2017-08-27
Örkelljunga
Judge: Unknown
1 place, BOB puppy, BIG 2

Utställningsresultat för Winter Pride Zazza

2018-02-18
Ungern FeHoVa Winter Dogshow
Domare:  MR Warner Cespedes Arias
Excellent, Cert, BIM
------------------------------------------------------------
2018-02-17
Ungern FeHoVa Winter Dogshow
Domare:  Sarközy Gyula
Excellent, Cert, CACIB, BIR
------------------------------------------------------------
2018-02-16
Ungern FeHoVa Winter Dogshow
Domare:  Gröschl Ferenc
Excellent, Reserv Cert
------------------------------------------------------------
2018-02-15
Ungern FeHoVa Winter Dogshow
Domare:  Mrs Zofia Oleinikova
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-07
MyDog, Göteborg
Domare: Okänt
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Göteborg
Domare: Okänt
Very good
------------------------------------------------------------
2017-12-10
Kassel (Tyskland)
Domare: Christina Klotz
Excellent, reserv certifikat, reserv CACIB, 2 placering i champion klass
------------------------------------------------------------ 

2017-12-09
Kassel (Tyskland)
Domare: Christina Klotz
Excellent, reserv certifikat, 2 placering i champion klass
------------------------------------------------------------

2017-11-25
Harslev (Danmark)
Domare: Viera Vitkova
Excellent, 2 placering, CK
------------------------------------------------------------

2017-09-23
Ballerup (Danmark)
Domare: Zake Ligita
Very good, 3 placering
------------------------------------------------------------
2017-09-02
Öland
Domare: Elisabeth Spillman
Excellent, CK, 3 placering
------------------------------------------------------------
2017-08-12
Ronneby
Domare: Bo Åke B
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------
2017-08-13
Askersund
Domare: Jonathan Anderson
Very good, 1 placering
------------------------------------------------------------
2017-07-07
Tvååker
Domare: Maja Korosec
Excellent
------------------------------------------------------------
2017-08-06
Visby
Domare: Natasa Dadidovic
Excellent, 1 placering, CK
------------------------------------------------------------
2017-08-05
Visby
Domare: Henrik Johansson
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------
2017-06-17
Höganäs
Domare: Maud Sunde
Excellent
------------------------------------------------------------
2017-06-05
Norrköping
Domare: Asta Maria Gudbergsdottir
Excellent, 4 placering
------------------------------------------------------------
2017-06-04
Norrköping
Domare: Claudio De Giuliani
Excellent, 4 placering
------------------------------------------------------------
2017-06-03
Norrköping
Domare: Tino Pehar
Excellent, 4 placering, CK
------------------------------------------------------------
2017-05-21
Hässleholm
Domare: Maria Lönnhammar
Excellent, 4 placering
------------------------------------------------------------
2017-04-22
Västerås
Domare: Elisabeth Mach
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------
2017-05-06
Bjuv
Domare: Linda Friberg
Excellent, 1 placering, BIM
------------------------------------------------------------
2017-03-19
Malmö
Domare: Carina Rapp Andersson
Very good

Dog show's results for Winter Pride Zazza

2018-02-18
Hungary FeHoVa Winter Dogshow
Judge: MR Warner Cespedes Arias
Excellent, Cert, BOOS (Best of opposite sex)
------------------------------------------------------------
2018-02-17
Hungary FeHoVa Winter Dogshow
Judge: Sarközy Gyula
Excellent, Cert, CACIB, BOB
------------------------------------------------------------
2018-02-16
Hungary FeHoVa Winter Dogshow
Judge: Gröschl Ferenc
Excellent, Reserv Cert
------------------------------------------------------------
2018-02-15
Hungary FeHoVa Winter Dogshow
Judge: Mrs Zofia Oleinikova
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-07
MyDog, Gothenburg
Judge: Unknown
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Gothenburg
Judge: Unknown
Very good
------------------------------------------------------------
2017-12-10
Kassel (Germany)
Judge: Christina Klotz
Excellent, reserve certifikat, reserve CACIB, 2 place in champion class
------------------------------------------------------------

2017-12-09
Kassel (Germany)
Judge: Christina Klotz
Excellent, reserve certifikat, 2 place in champion class
------------------------------------------------------------

2017-11-25
Harslev (Denmark)
Judge: Viera Vitkova
Excellent, 2 place, CK
------------------------------------------------------------

2017-09-23
Ballerup (Denmark)
Judge: Zake Ligita
Very good, 3 place
------------------------------------------------------------
2017-09-02
Öland
Judge : Elisabeth Spillman
Excellent, CK, 3 place
------------------------------------------------------------
2017-08-12
Ronneby
Judge : Bo Åke B
Excellent, 2 place
------------------------------------------------------------
2017-08-13
Askersund
Judge : Jonathan Anderson
Very good, 1 place
------------------------------------------------------------
2017-07-07
Tvååker
Judge : Maja Korosec
Excellent
------------------------------------------------------------
2017-08-06
Visby
Judge : Natasa Dadidovic
Excellent, 1 place, CK
------------------------------------------------------------
2017-08-05
Visby
Judge : Henrik Johansson
Excellent, 2 place
------------------------------------------------------------
2017-06-17
Höganäs
Judge : Maud Sunde
Excellent
------------------------------------------------------------
2017-06-05
Norrköping
Judge : Asta Maria Gudbergsdottir
Excellent, 4 place
------------------------------------------------------------
2017-06-04
Norrköping
Judge : Claudio De Giuliani
Excellent, 4 place
------------------------------------------------------------
2017-06-03
Norrköping
Judge : Tino Pehar
Excellent, 4 place, CK
------------------------------------------------------------
2017-05-21
Hässleholm
Judge : Maria Lönnhammar
Excellent, 4 place
------------------------------------------------------------
2017-04-22
Västerås
Judge : Elisabeth Mach
Excellent, 2 place
------------------------------------------------------------
2017-05-06
Bjuv
Judge : Linda Friberg
Excellent, 1 place, BOO
------------------------------------------------------------
2017-03-19
Malmö
Judge : Carina Rapp Andersson
Very good

Utställningsresultat för David Beckham Voulez Vous Concher Avec Moi "Mercedes"

2019-05-10
Nordisk utställning i Roskilde (Danmark)
Domare: Karin Sjöholm Östlund
Excellent, 2 plats
------------------------------------------------------------
2018-08-19
Internationell utställning i Bornholm
Domare: Birte Scheel, DK
Excellent, 1 plats, CK, Reserv Certifikat och CACIB

---------------------------------------------------------------------

2018-06-16/17
Vejen (Danmark)
Domare: Birgit Seloy / Per Svarstad
1 placering, Excellent, CK, 2 placering i konkurrensklass, R-cert, R-CACIB / 2 placering, Excellent

------------------------------------------------------------

2018-05-11/12/13
Roskilde (Danmark)
Domare:
Excellent / Excellent, 2 placering / Excellent, 4 placering, CK, oplacerad i KKL
------------------------------------------------------------
2018-05-05
Moheda SDHK
Domare:Alexandor Petrovic (SRB)
1 placering, excellent, CK, cert, BIM 
------------------------------------------------------------

2017-04-22
Västerås
Domare: Lisbeth March
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------
2017-03-18
Malmö
Domare: Carina Rapp Andersson
Very good
------------------------------------------------------------

2017-01-28
Vetterslev
Domare: Sveine Björns
Excellent, 4 placering
------------------------------------------------------------
2017-01-28
Vetterslev
Domare: Manja Bruse
Excellent, 4 placering
------------------------------------------------------------
2017-01-06
Göteborg
Domare: Mickael Fork
Very good
------------------------------------------------------------
2016-12-26
Moheda
Domare: Okänt
Excellent, 1 placering, BIM
------------------------------------------------------------
2016-11-06
Växjö
Domare: Walgorza Supronowicz
Very good
------------------------------------------------------------
2016-10-23
Laholm
Domare: Carina Johansson
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------
2016-09-17
Ballerup (Danmark)
Domare: Michael Leonard
Excellent, 4 placering
------------------------------------------------------------
2016-09-10
Tågarp
Domare: Sveine Björns
Very good
------------------------------------------------------------
2016-05-14
Degeberga
Domare: Christine Hellström
4 placering

Dog show's results for David Beckham Voulez Vous Concher Avec Moi "Mercedes"

2019-05-10
Nordic dog show in Roskilde (Denmark)
Judge: Karin Sjöholm Östlund
Excellent, 2 place
---------------------------------------------------------------------------
2018-08-19

International dog show  in Bornholm
Judge: Birte Scheel, DK
Excellent, 1 place, CK, Reserve certificate and CACIB

---------------------------------------------------------------------------

2018-06-16/17
Vejen (Denmark)
Judge: Birgit Seloy / Per Svarstad
1 place, Excellent, CK, 2 place in competitionclass, R-CAC, R-CACIB / 2 place, Excellent

------------------------------------------------------------

2018-05-11/12/13
Roskilde (Denmark)
Judge:
Excellent / Excellent, 2 place / Excellent, 4 place, CK, unplaced in competition class
------------------------------------------------------------
2018-05-05
Moheda SDHK
Judge:Alexandor Petrovic (SRB)
1 place, excellent, CK, cert, BOO
------------------------------------------------------------

2017-04-22
Västerås
Judge: Lisbeth March
Excellent, 3 place
------------------------------------------------------------
2017-03-18
Malmö
Judge: Carina Rapp Andersson
Very good
------------------------------------------------------------

2017-01-28
Vetterslev
Judge: Sveine Björns
Excellent, 4 place
------------------------------------------------------------
2017-01-28
Vetterslev
Judge: Manja Bruse
Excellent, 4 place
------------------------------------------------------------
2017-01-06
Göteborg
Judge: Mickael Fork
Very good
------------------------------------------------------------
2016-12-26
Moheda
Judge: Unknown
Excellent, 1 place, BOO
------------------------------------------------------------
2016-11-06
Växjö
Judge: Walgorza Supronowicz
Very good
------------------------------------------------------------
2016-10-23
Laholm
Judge: Carina Johansson
Excellent, 2 place
------------------------------------------------------------
2016-09-17
Ballerup (Denmark)
Judge: Michael Leonard
Excellent, 4 place
------------------------------------------------------------
2016-09-10
Tågarp
Judge: Sveine Björns
Very good
------------------------------------------------------------
2016-05-14
Degeberga
Judge: Christine Hellström
4 place

Utställningsresultat för Ami de la Reine ”Aurora” 

2018-06-16/17
Vejen (Danmark)
Domare: Birgit Seloy / Per Svarstad
2 placering, Excellent, CK, 3 placering i konkurrensklass / 1 placering, Excellent, CK, 2 placering i konkurrensklass, R-cert, R-CACIB

------------------------------------------------------------

2018-05-26/27
Århus (Danmark)
Domare: Hans Almgren
1 placering, Excellent, CK, Reserv Cert, 4 placering i konkurrensklass
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13
Roskilde (Danmark)
Domare:
Excellent, 2 placering, CK / Excellent, 3 placering / Excellent
------------------------------------------------------------
2018-03-31
Malmömässan
Domare: Svein Björnes
Excellent & 4 placering
Tack till Jan Andersen som var handler!
------------------------------------------------------------
2018-03-10+11
Julena Gora (Polen)
Domare: Tomas Kucera (10/3) & Anna Dzidt (11/3)
Resultat 10/3 Excellent, 1 placering, guldmedalj
Resultat 11/3 Excellent, 2 placering, silvermedalj

------------------------------------------------------------

2018-02-10
Fredricia (Danmark)
Domare: Okänt
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------
2018-01-07
MyDog, Göteborg
Domare: Okänt
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Göteborg
Domare: Okänt
Very good
------------------------------------------------------------
2017-12-16
Sverige vinnare utställning, Stockholm
Domare: Inga Bonnez (Dansk)
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------
2017-11-25
Harslev (Danmark)
Domare: Viera Vitkova
Excellent, 1 placering, CK
------------------------------------------------------------

2017-09-23
Ballerup (Danmark)
Domare: Ligita Zake
Excellent, 1 placering, CK, Danskt Certifikat
------------------------------------------------------------
2017-09-02
Öland
Domare: Elisabeth Spillman
Excellent, 4 placering
------------------------------------------------------------
2017-08-06
Visby
Domare: Natasa Dadidovic
Excellent, 3 placering, CK
------------------------------------------------------------

2017-06-13
Askersund
Domare: Jonathan Anderson
Excellent, 1 placering, CK, Certifikat, CACIB, BIM
------------------------------------------------------------
2017-06-05
Norrköping
Domare: Asta Maria Gudbergsdottir
Excellent
------------------------------------------------------------

2017-06-04
Norrköping
Domare: De Guliani Claudio
Excellent
------------------------------------------------------------
2017-06-03
Norrköping
Domare: Tino Pehar
Excellent
------------------------------------------------------------

2017-05-21
Hässleholm
Domare: Maria Lönnhammar
Excellent
------------------------------------------------------------

2017-05-06
Bjuv
Domare: Linda Friberg
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------

2017-04-30
Roskilde (Danmark)
Domare: J.R Walsh
Excellent, 2 placering, CK
------------------------------------------------------------

2017-01-28
Vetterslev
Domare: Manja Bruse
Excellent
------------------------------------------------------------
2017-01-28
Vetterslev
Domare: Sveine Björns
Excellent
------------------------------------------------------------

2016-10-16
Laholm
Domare: Carina Johansson
1 placering, BIM
------------------------------------------------------------
2016-10-09
Tågarp
Domare: Sveine Björns
Excellent, 3 placering

Dog show's results for Ami de la Reine ”Aurora” 

2018-06-16/17
Vejen (Denmark)
Judge: Birgit Seloy / Per Svarstad
2 place, Excellent, CK, 3 place in competitionclass / 1 place, Excellent, CK, 2 place in competitionclass, R-CAC, R-CACIB

------------------------------------------------------------

2018-05-26/27
Århus (Denmark)
Judge: Hans Almgren
1 place, Excellent, CK, Reserv Cert, 4 place in competitionclass 
------------------------------------------------------------
2018-05-11/12/13
Roskilde (Denmark)
Judge:
Excellent, 2 place, CK / Excellent, 3 place / Excellent
------------------------------------------------------------
2018-03-31
Malmömässan
Judge: Svein Björnes
Excellent & 4 place
Thanks to Jan Andersen who was handler!
------------------------------------------------------------
2018-03-10+11
Julena Gora (Poland)
Judge: Tomas Kucera (10/3) & Anna Dzidt (11/3)
Results the 10/3 Excellent, 1 place, a golden medallion
Results the  11/3 Excellent, 2 place, a silver medallion

------------------------------------------------------------

2018-02-10
Fredricia (Denmark)
Judge: Unknown
Excellent, 2 place
------------------------------------------------------------
2018-01-07
MyDog, Gothenburg
Judge: Unknown
Excellent
------------------------------------------------------------
2018-01-06
MyDog, Gothenburg
Judge: Unknown
Very good
------------------------------------------------------------
2017-12-16
Swedish winner dog show, Stockholm
Judge: Inga Bonnez (Danish)
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------

2017-11-25
Harslev (Denmark)
Judge: Viera Vitkova
Excellent, 1 placering, CK
------------------------------------------------------------

2017-09-23
Ballerup (Denmark)
Judge: Ligita Zake
Excellent, 1 place, CK, Danish Certifikat
------------------------------------------------------------
2017-09-02
Öland
Judge : Elisabeth Spillman
Excellent, 4 place
------------------------------------------------------------
2017-08-06
Visby
Judge: Natasa Dadidovic
Excellent, 3 place, CK
------------------------------------------------------------

2017-06-13
Askersund
Judge: Jonathan Anderson
Excellent, 1 place, CK, Certifikat, CACIB, BOO
------------------------------------------------------------

2017-06-05
Norrköping
Judge: Asta Maria Gudbergsdottir
Excellent
------------------------------------------------------------

2017-06-04
Norrköping
Judge: De Guliani Claudio
Excellent
------------------------------------------------------------
2017-06-03
Norrköping
Judge: Tino Pehar
Excellent
------------------------------------------------------------

2017-05-21
Hässleholm
Judge: Maria Lönnhammar
Excellent
------------------------------------------------------------

2017-05-06
Bjuv
Judge: Linda Friberg
Excellent, 2 place
------------------------------------------------------------

2017-04-30
Roskilde (Denmark)
Judge: J.R Walsh
Excellent, 2 place, CK
------------------------------------------------------------

2017-01-28
Vetterslev
Judge: Manja Bruse
Excellent
------------------------------------------------------------
2017-01-28
Vetterslev
Judge: Sveine Björns
Excellent
------------------------------------------------------------

2016-10-16
Laholm
Judge: Carina Johansson
1 placering, BOO
------------------------------------------------------------
2016-10-09
Tågarp
Judge: Sveine Björns
Excellent, 3 place

Utställningsresultat för  Polar Wings Symphony Number Seven "Zima"

2018-02-24
Hässleholm
Domare: Aleksandar Petrovic
2 placering
------------------------------------------------------------

2018-01-06
MyDog, Göteborg
Domare: Okänt
Very good

Dog show result's Polar Wings Symphony Number Seven "Zima"

2018-02-24
Hässleholm
Judge: Aleksandar Petrovic
2 place
------------------------------------------------------------

2018-01-06
MyDog, Gothenburg
Judge: Unknown
Very good



Resultat för vår gamla hundar / Results for our old dogs

Utställningsresultat för Nillaz Butterflyz Zezzar the Empire

2017-06-06
Norrköping
Domare: Kurt Nilsson
4 placering
------------------------------------------------------------
2017-06-05
Norrköping
Domare: Asta Maria Gudbergsdottir
4 placering
------------------------------------------------------------
2017-06-03
Norrköping
Domare: Eva Borg Liljeqvist
2 placering
------------------------------------------------------------
2017-05-06
Bjuv
Domare: Linda Friberg
2 placering
------------------------------------------------------------
2017-02-25
Hässleholm
Domare: Kurt Nilsson
1 placering

Dog show's results for Nillaz Butterflyz Zezzar the Empire

2017-06-06
Norrköping
Judge: Kurt Nilsson
4 place
------------------------------------------------------------
2017-06-05
Norrköping
Judge: Asta Maria Gudbergsdottir
4 place
------------------------------------------------------------
2017-06-03
Norrköping
Judge: Eva Borg Liljeqvist
2 place
------------------------------------------------------------
2017-05-06
Bjuv
Judge: Linda Friberg
2 place
------------------------------------------------------------
2017-02-25
Hässleholm
Judge: Kurt Nilsson
1 place

Utställningsresultat för Golden Thing’s so special ”Rocky”
Dansk champion, Nordisk champion, Multichampion

2017-04-30
Roskilde (Danmark)
Domare: Okänt
Excellent, CK, 1 placering, BIR, Certifikat, CACIB
------------------------------------------------------------
2017-01-28
Vetterslev
Domare: Sveine Björns
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------
2017-01-28
Vetterslev
Domare: Manja Bruse
Excellent, 4 placering

Dog show's results for Golden Thing’s so special ”Rocky”
Danish champion, Nordic champion, Multichampion

2017-04-30
Roskilde (Denmark)
Judge: Unknown
Excellent, CK, 1 place, BOB, Certifikat, CACIB
------------------------------------------------------------
2017-01-28
Vetterslev
Judge: Sveine Björns
Excellent, 3 place
------------------------------------------------------------
2017-01-28
Vetterslev
Judge: Manja Bruse
Excellent, 4 place

Utställningsresultat för Cqabeym'z Christian Olsson "Zigge"
Svensk champion, Dansk champion, Köpenhamnsvinnare 2009, Köpenhamns veteranvinnare 2016, 3 bästa veteranhane 2017 i Danmark

2018-03-24
Vetterslev (Danmark)
Diplom från Papillon- och Phaléne klubben i Danmark för
3 bästa veteranhane i Danmark 2017!

------------------------------------------------------------

2017-03-19
Malmö
Domare: Carina Rapp Andersson
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------

2017-01-28
Vetterslev
Domare: Sveine Björns
Excellent, 4 placering
------------------------------------------------------------

2017-01-28
Vetterslev
Domare: Manja Bruse
Excellent, 3 placering
------------------------------------------------------------
2017-01-06
Göteborg
Domare: Mikael Forte
Excellent, 4 placering
------------------------------------------------------------
2016-12-26
Moheda
Domare: Okänt
Excellent, 1 placering, BIR
------------------------------------------------------------
2016-11-06
Växjö
Domare: Malagorza Supronowicz
Excellent, 2 placering
------------------------------------------------------------

2016-09-17
Ballerup (Danmark)
Domare: Mikael Leonarde
Excellent, 1 placering, CK, Köpenhamns veteranvinnare!

Dog show's results Cqabeym'z Christian Olsson "Zigge"
Swedish champion, Danish champion,  Copenhagen's winner 2009, Copenhagen veteranwinner 2016, 3 best veteran male 2017 in Denmark

2018-03-24

Vetterslev (Danmark)
Diplom from Papillon- and Phaléne club in Denmark for
3 best veteran male in Denmark 2017!

------------------------------------------------------------

2017-03-19
Malmö
Judge: Carina Rapp Andersson
Excellent, 3 place
------------------------------------------------------------

2017-01-28
Vetterslev
Judge: Sveine Björns
Excellent, 4 place
------------------------------------------------------------

2017-01-28
Vetterslev
Judge: Manja Bruse
Excellent, 3 place
------------------------------------------------------------

2017-01-06
Göteborg
Judge: Mikael Forte
Excellent, 4 place
------------------------------------------------------------

2016-12-26
Moheda
Judge: Okänt
Excellent, 1 place, BOB
------------------------------------------------------------

2016-11-06
Växjö
Judge: Malagorza Supronowicz
Excellent, 2 place
------------------------------------------------------------

2016-09-17
Ballerup (Denmark)
Judge: Mikael Leonarde
Excellent, 1 place, CK, Copenhagen's veteran winner!

Copyright by Nataly Svensson